* osiągnięcia*

Nawet najmniejsze osiągnięcia u Patryczka są dla nas wszystkich wielkim sukcesem i radością.

Wiele pracy i wysiłku trzeba włożyć w naukę nawet tych najłatwiejszych rzeczy, które dla nas wydają się błahostką, dla niego nieraz są ciężką pracą.

 

W grudniu 2011 r. Patryczek miał przeprowadzane badanie psychologiczne w Publicznej Poradni psychologiczno-pedagogocznej w celu uzyskania Orzeczenia o Kształceniu Specjalnym. Diagnoza psychologiczna wykazała, że jego rozwój kształtuje się na poziomie upośledzenia umysłowego w stopniu umiarkowanym z cechami znacznego, a dojrzałość społeczna Patryczka kształtowała się na poziomie ok 2,5 r. ż. 

Przyznam się, że nie była to dla dobra wiadomość, jednak zamiast nas zdołować zmobilizowała nas tylko do większego działania. Przez ten ostatni rok Patryczek poczynił ogromne postepy. Przede wszystkim pozbylismy się dziennego korzystania z pampersów, co była dla nas nie lada wyczynem, bo wiadomo, że pęcherz Patryczka jest chory. Dodatkowo jedzenie nie sprawia mu już większych trudności, zaczął pięknie gryźć i przeżuwać pokarmy, a co za tym idzie jego mowa w końcu "ruszyła z kopyta" :) My jako rodzice i najbliżsi rozumiemy go doskonale, ale gdy obce osoby zaczynają tą mowę rozumieć to jest dla nas ogromna radość :)