Dzień Godności

2011-09-21 22:41

 

 "osoba niepełnosprawna także wówczas, gdy zraniony jest jej umysł lub zaburzona zdolność postrzegania czy rozumienia, jest podmiotem w pełni ludzkim, mającym święte i niezbywalne prawa przynależne każdemu człowiekowi. Istota ludzka bowiem, niezależnie od warunków, w jakich toczy się jej życie, oraz od zdolności, jakimi może się wykazywać, ma wyjątkową godność i szczególną wartość od początku swego istnienia aż po naturalną śmierć.

                                                     Jan Paweł II

 

Dzisiejszy dzień był bardzo ważny dla mnie i dla innych dzieci niepełnosprawnych. Otóż odbył się dzisiaj Dzień Godności osób niepełnosprawnych.

Wszystko działo się w Koźlu. Pojechałem tam z moim przedszkolem i z mamusią. Zabawa zaczęła się już pod Urzędem Miasta. Były zabawy i tańce. Miałem nawet okazję być niedźwiedziem :)

chyba wszyscy znają tą zabawę :) "Stary niedźwiedź mocno śpi..."

 

Gdy wszyscy się zebrali, wyruszliśmy w stronę rynku na którym odbywała się główna impreza. Na czele całego przemarszu szło nasze przedszkole, by godnie je reprezentować mieliśmy swój transparent.

 

 Po dotarciu do celu zaczęła się cała zabawa. Na sam początek wszyscy uczestnicy mieli pomalować wielki napis DZIEŃ GODNOŚCI...

... i nie tylko

Potem już była tylko zabawa i zabawa.

W loterii fantowej wylosowałem wiatraczek :)

Wszystko co działo sie na rynku było bardzo interesujące, jednak nic tak nie sprawiło nam radości jak wóz strażacki :)

Z kilkoma  kolegami mieliśmy okazję wejść i posiedzieć ze strażakami w ich wozie. Mogłem nawet założyć kask, którego najlepiej już bym nie zdjejmował...

 

 

Jednym słowem było super!