Powakacyjnie....

2014-08-31 20:38

Witam powakacyjnie!

Aż trudno uwierzyć, że już koniec wakacji, ten czas przeleciał w zastraszającym tępie...

Pamiętam jak się obawiałam tych wakacji, że dzieciaki będą się nudzić, że trzeba będzie im wymyślać coraz to nowsze zajęcia, ale naszczęście nie było tak źle. Pod koniec lipca wyjechaliśmy do Kołobrzegu na 2 tygodnie i można powiedzieć, że mieliśmy ogromne szczęście bo pogoda nam dopisała przez cały pobyt. Codzienne plażowanie dobrze zrobiło Patrykowi, wiadomo jod ma cudowne właściwości i Patryk do dnia dzisiejszego nie ma kataru. :) taka zmiana klimatu jest dla niego zbawienna, żadne leki tak na niego nie działają.

Wakacje były też dla nas czasem na załatwienie wszystkich spraw związanych z odroczeniem Patryka od szkoły. Po badaniach psychologicznych udało nam się uzyskać odroczenie od szkoły do 10 roku, czyli jeszcze na 2 lata, ale uważam, że jeszcze maksymalnie rok w przedszkolu dobrze mu zrobi.

Ku mojemu zdziwieniu badanie psychologicznie wypadło tragicznie :( Patryka rozwój intelektualny przebiega na poziomie upośledzenia umysłowego w stopniu znacznym, a jego rozwój został oceniony na poziomie dziecka 2 letniego. Widocznie podczas badania nie chcało mu sie wykonywać poleceń, że został tak oceniony. Uważam, że stać go na więcej i ja osobiście oceniłabym go na poziomie dziecka 4 letniego. Wiem, że to też nie rewelacja, ale zawsze lepiej jak 2 latka. No cóż.. za kilka mesięcy kolejne badania, tym razem potrzebne na nowy etap edykacji szkolnej, mam nadzieję, że wypadnie w nich lepiej.