Jak ten czas leci....

2015-11-08 21:09

Jak ten czas leci!!! Niemożliwe, że mój ostatni wpis na blogu był pod koniec czerwca!! Aż wstyd się przyznać, że tak zaniedbałam ten Patryczkowy Zakątek. Biję się teraz w pierś i obiecuję poprawę.

Wakacje zleciały i już nawet o nich nie pamiętam, więc nie będę do nich wracać. Mamy teraz listopad, przyszła piękna jesień, a w raz z nią szkoła. To już dwa miesiące Patryk jest pierwszoklasistą w Zespole Szkól Specjalnych. Zapytacie pewnie jak się Patryk odnalazł w nowym środowisku? otóż rewelacyjnie! :) Nie było żadnych problemów z zaklimatyzowaniem się w szkole. Patryk trafił do klasy z dziećmi z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym, w klasie jest 9-cioro dzieci, dwójke znał już z przedszkola także łatwiej mu było wejść w nowe towarzystwo. Panie też ma cudowne. Jeżeli chodzi o lekcje, to nauki jako takiej nie ma. Dzieci uczą się samoobsługi, szykują sobie codziennie śniadania, dużo rysują, mają zajęcia ruchowe. Dla Patryka póki co jest to dobry system, zobaczymy jak będzie w późniejszych latach, bo nie ukrywam, że chciałabym żeby nauczyl się czytać i pisać... Takie moje małe marzenie :) Czasami są problemy z zachowaniem, trzeba go troszkę "utęperować", ale pracujemy nad tym. Cóż... Patryk to straszny buntownik, nie lubi nakazów i zakazów, więc musi się dostosować do pewnych regul panujących w szkole.

Z racji tego, że wcześniej nie chwaliłam się moim uczniem, wklejam zdjęcia z rozpoczęcia roku... Dumny uczeń na tle szkoły.

.

Listopad to także czas księgowania 1%, tak, tak, dopiero teraz zaczynają wpływać wpłaty z rozliczeń podatkowych. Jak tylko Fundacja zakończy ksiegowanie odrazu będzie na ten temat wpis.